
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HSS |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | Board Level |
| Package Cooled: | TO-220 |
| Attachment Method: | Bolt On |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 0.700" (17.78mm) |
| Width: | 0.779" (19.80mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.850" (21.60mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | 4.4W @ 75°C |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 6.86°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | 17.05°C/W |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of HSS-B20-NP-11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
HEATSINK TO-220 4.4W ALUMINUM
IC MULTIPLX 1 X 2:1 6XSON/SOT886
LABEL 0.25"HX0.75"W WH 1=5000PCS
DC DC CONVERTER 40V 75W