
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.362" (60.00mm) |
| Width: | 2.362" (60.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.790" (20.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 3.65°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-18A-131-C3-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
MEMS OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
TVS DIODE 51V 82.4V AXIAL
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0505