
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.772" (45.00mm) |
| Width: | 1.772" (45.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.500" (12.70mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 17.00°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-17E-07-C2-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766
CAP CER 3300PF 100V X7R 0402
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
SIDE LOCK JACK SHELL 28POS