ATS-CPX045045006-196-C3-R0
Description
HEATSINK 45X45X6MM XCUT CP
DataSheet
ATS-CPX045045006-196-C3-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Tray
Shape:Square, Fins
Length:1.772" (45.00mm)
Width:1.772" (45.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:18.26°C/W @ 100 LFM