
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AER |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Included) |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 0.732" (18.60mm) |
| Width: | 0.732" (18.60mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.811" (20.60mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 5.12°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | 14.75°C/W |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of AER19-19-21CB/A01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 45.00MM X 45.00MM ALUM
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
HEATSINK ALUM ANOD
HEATSINK FORGED BLK ANO TOP MNT
306 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
846 HIGH TEMP' SERIES (.125" (3.
392 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA