
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount, Extrusion |
| Package Cooled: | - |
| Attachment Method: | Adhesive |
| Shape: | Rectangular, Pin Fins |
| Length: | 48.000" (1219.20mm) |
| Width: | 0.250" (6.35mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.190" (4.83mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 21.20°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 615652F00000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412
HEATSINK 70X70X15MM XCUT CP
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412
FAN AXIAL 280X80MM BALL 230VAC
61565 EXTRUSION 0.19X0.25"X4'
CONN HEADER SMD 16POS 1MM
DC DC CONVERTER 12V 50W