A17690-13
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
DataSheet
A17690-13 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD700
Shape:Square
Outline:228.60mm x 228.60mm
Thickness:0.130" (3.30mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K