N800AH-320-320-4.0
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
N800AH-320-320-4.0 PDF
Type Description
Series:N800
Package:Bag
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:320.00mm x 320.00mm
Thickness:0.157" (4.00mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:7.0W/m-K