TG-A2200-20-10-0.5
Description
THERMAL PAD 20X10MM GREY
DataSheet
TG-A2200-20-10-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A2200
Package:Box
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:20.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0190" (0.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.2W/m-K