
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TG-A1450 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Usage: | Multi |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 40.00mm x 40.00mm |
| Thickness: | 0.0394" (1.000mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | - |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Red |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 14.5W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TG-A1450-40-40-1.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GREEN
THERM PAD 39.62MMX26.67MM BEIGE
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
XTAL OSC XO 160.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 49.4300MHZ CMOS SMD
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
THERM PAD A1450 40X40X1MM