S282-160-160-2.5
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
S282-160-160-2.5 PDF
Type Description
Series:S282
Package:Bag
Part Status:Active
Usage:Thermally Conductive
Type:Interface Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:160.00mm x 160.00mm
Thickness:0.0980" (2.489mm)
Material:-
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K