TG-A2030-24-21.01-0.5
Description
THERM PAD 24MMX21.01MM WHITE
DataSheet
TG-A2030-24-21.01-0.5 PDF
Type Description
Series:TG2030
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:24.00mm x 21.01mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K