120MM-1M-0.5MM-5590H
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
THERM PAD 1MX120MM GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
120MM-1M-0.5MM-5590H PDF
Type Description
Series:5590H
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Interface Pad, Roll
Shape:Rectangular
Outline:1.00m x 120.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Acrylic Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.46°C/W