TG-A373S-640-320-10.0-0
Description
THERM PAD 640MMX320MM YELLOW
DataSheet
TG-A373S-640-320-10.0-0 PDF
Type Description
Series:L37-3S
Package:Box
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:640.00mm x 320.00mm
Thickness:0.394" (10.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.9W/m-K