
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TG4040 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Usage: | - |
| Type: | Conductive Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 320.00mm x 320.00mm |
| Thickness: | 0.118" (3.00mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Blue |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 4.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TG-A4040-320-320-3.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 85X246X0.35MM GRAY
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
FIXED IND 430UH 2A 150 MOHM TH
THERM PAD 320MMX320MM BLUE
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
CART TRANSPORTER