TG-AL373-300-300-10.0-0
Description
THERM PAD 300MMX300MM YELLOW
DataSheet
TG-AL373-300-300-10.0-0 PDF
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:300.00mm x 300.00mm
Thickness:0.394" (10.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K