
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PK223 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Usage: | Thermally Conductive |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 160.00mm x 160.00mm |
| Thickness: | 0.157" (4.00mm) |
| Material: | - |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | White |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 2.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PK223-160-160-4.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
THERMAL INTERFACE PAD, GAP PAD,
PANEL MOUNT CHIME ALARM
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
CONN HEADER SMD 28POS 2.54MM