
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AT900 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Usage: | Thermally Conductive |
| Type: | Conductive Tape, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 160.00mm x 160.00mm |
| Thickness: | 0.0100" (0.254mm) |
| Material: | - |
| Adhesive: | - |
| Backing, Carrier: | Fiberglass |
| Color: | White |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 1.2W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AT900C-160-160-0.25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
THERM PAD A6200 15X15X3MM
THERM PAD 124MMX61.5MM GRAY
TURBO PANEL MOUNT WARBLE ALARM
XTAL OSC XO 161.132813MHZ HCSL
THERMAL TAPE 160X160MM, THICK 0.
SENSOR PRES 30PSIA 0-100MV DIP