AF500-153005
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
THERM PAD 15MMX30MM 1 SHEET=92PC
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
AF500-153005 PDF
Type Description
Series:AF500
Package:Sheet
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:15.00mm x 30.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K