A17747-17
Description
TFLEX P3170 9.00X9.00IN
DataSheet
A17747-17 PDF
Type Description
Series:Tflex™ P300
Package:Bulk
Shape:Square
Outline:228.60mm x 228.60mm
Thickness:0.170" (4.32mm)
Material:Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Liner
Color:Purple
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K