A17915-14
Description
TFLEX B2140 18X18IN
DataSheet
A17915-14 PDF
Type Description
Series:Tflex™ B200
Package:Bulk
Shape:Square
Outline:457.20mm x 457.20mm
Thickness:0.140" (3.56mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K