TG-A2200-15-15-1.5
Description
THERM PAD A2200 15X15X1.5MM
DataSheet
TG-A2200-15-15-1.5 PDF
Type Description
Series:TG-A2200
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:15.00mm x 15.00mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.2W/m-K