TGF30-07870787-059
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE
DataSheet
TGF30-07870787-059 PDF
Type Description
Series:TGF30
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Aluminum Oxide filled Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:0.90°C/W
Thermal Conductivity:3.0W/m-K