GCS-050NS-3.0
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD NON-SIL,5W/M K,0.5MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GCS-050NS-3.0 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Interface Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:200.00mm x 200.00mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K