
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TG-A1660 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Usage: | Multi |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 40.00mm x 40.00mm |
| Thickness: | 0.0790" (2.000mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | - |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 16.6W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TG-A1660-40-40-2.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 300MMX300MM WHITE
THERMAL PAD 100X100MM BLUE
THERM PAD 25.4MMX25.4MM GOLD
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ
THERM PAD A1660 40X40X2MM
DC DC CONVERTER 40V 75W
DC DC CONVERTER 95V 75W