EYG-S182303DP
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
THRML MGMT ACCESS THERMAL 1600W/
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
EYG-S182303DP PDF
Type Description
Series:PGS
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:In-Plane Heat Transfer
Type:Graphite-Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:230.00mm x 180.00mm
Thickness:0.0010" (0.025mm)
Material:Graphite
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1600W/m-K