
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Tflex™ HD400 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Usage: | - |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 228.60mm x 228.60mm |
| Thickness: | 0.0400" (1.016mm) |
| Material: | Silicone, Ceramic Filled |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Blue |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 4.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of A17713-04 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
THERM PAD 20MMX10MM WHITE
THERM PAD 66X126X0.25MM GRAY
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
THERM PAD 228.6MMX228.6MM BLUE
RF SHIELD 3" X 4" THROUGH HOLE