
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5516S |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Usage: | - |
| Type: | Interface Pad, Sheet |
| Shape: | Rectangular |
| Outline: | 320.00mm x 230.00mm |
| Thickness: | 0.0591" (1.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - One Side |
| Backing, Carrier: | Polymer |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 3.1W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5516S-15 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 20MMX20MM GRAY
THERM PAD 122MMX38.1MM GRAY
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
THERM PAD 320MMX230MM
HEATSINK DUAL VERT BLACK TO-220