TGF25-07870787-059
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM YELLOW
DataSheet
TGF25-07870787-059 PDF
Type Description
Series:TGF25
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Aluminum Oxide filled Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:1.00°C/W
Thermal Conductivity:2.5W/m-K