A17689-12
Description
THERM PAD 457.2MMX457.2MM PINK
DataSheet
A17689-12 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD700
Package:Box
Shape:Square
Outline:457.20mm x 457.20mm
Thickness:0.120" (3.05mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K