28R1236-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 162 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
28R1236-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Solid
Impedance @ Frequency:162Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.906" W x 0.059" H (23.00mm x 1.50mm)
Outer Dimension:1.236" W x 0.305" H (31.40mm x 7.75mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.748" (19.00mm)