28R0480-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 190 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
28R0480-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Solid
Impedance @ Frequency:190Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.315" W x 0.039" H (8.00mm x 1.00mm)
Outer Dimension:0.480" W x 0.217" H (12.20mm x 5.50mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.709" (18.00mm)