HFB259128-100
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 175 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
HFB259128-100 PDF
Type Description
Series:HF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:175Ohm @ 300MHz
Material:HF
Inner Dimension:0.505" Dia (12.83mm)
Outer Dimension:1.020" Dia (25.91mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.125" (28.58mm)