HFB123049-300
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 258 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
HFB123049-300 PDF
Type Description
Series:HF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:258Ohm @ 300MHz
Material:HF
Inner Dimension:0.192" Dia (4.88mm)
Outer Dimension:0.485" Dia (12.32mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.000" (25.40mm)