ZCAT13D-BK
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 100 OHM HINGED
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
ZCAT13D-BK PDF
Type Description
Series:ZCAT
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Design:Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:100Ohm @ 100MHz ~ 500MHz
Material:-
Inner Dimension:0.335" W x 0.197" H (8.50mm x 5.00mm)
Outer Dimension:0.787" W x 0.512" H (20.00mm x 13.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.339" (34.00mm)