28B0375-400
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 81 OHM SOLID 5.08MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
28B0375-400 PDF
Type Description
Series:28
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:81Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.200" Dia (5.08mm)
Outer Dimension:0.375" Dia (9.52mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.190" (4.83mm)