ESD-R-12CM
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
NI-ZN TOROIDAL, COATED 7MM
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
ESD-R-12CM PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:-
Material:NIZn
Inner Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Outer Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.591" (15.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
28B1020-100
28B1020-100
FERRITE CORE 276 OHM SOLID
FERRITE CORE 20 OHM SOLID
ESD-R-16
ESD-R-16
FERRITE CORE SOLID 11.6MM
CBL MALE TO WIRE LEAD 5POS 6.56'
EVAL-DSB Adapter
EVAL-DSB Adapter
DSB TO EFVAL ADAPTER
ESD-R-12CM
ESD-R-12CM
NI-ZN TOROIDAL, COATED 7MM
Q-E-100AS
Q-E-100AS
DESOLDER BRAID ROSIN 0.125" 100'