HFB143064-300
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 270 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
HFB143064-300 PDF
Type Description
Series:HF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:270Ohm @ 300MHz
Material:HF
Inner Dimension:0.250" Dia (6.35mm)
Outer Dimension:0.562" Dia (14.27mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.125" (28.58mm)