28B0485-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 320 OHM SOLID
DataSheet
28B0485-000 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Design:Solid
Impedance @ Frequency:320Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.192" Dia (4.88mm)
Outer Dimension:0.485" Dia (12.32mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:1.000" (25.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FFAT-54
FFAT-54
FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM