28R1953-000
Description
FERRITE CORE 127 OHM SOLID
DataSheet
28R1953-000 PDF
Design:Solid
Impedance @ Frequency:127Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:1.732" W x 0.057" H (44.00mm x 1.45mm)
Outer Dimension:1.953" W x 0.300" H (49.61mm x 7.62mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.472" (12.00mm)