CR8348-2500-N
Description
CURR SENSE XFMR 40A T/H
DataSheet
CR8348-2500-N PDF
Part Status:Active
Frequency Range:20Hz ~ 1kHz
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):2500:1
Inductance:134Ohm
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:Through Hole
Current Ratio:0.925" L x 0.433" W (23.50mm x 11.00mm)
DC Resistance (DCR):0.984" (25.00mm)