PE-68280NL
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 1:1:100 SMD
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
PE-68280NL PDF
Type Description
Series:PE-68XXXNL
Package:Tube
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 500kHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):-
Inductance:1.15mOhm Primary, 930mOhm Secondary
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:Surface Mount
Current Ratio:0.495" L x 0.490" W (12.57mm x 12.45mm)
DC Resistance (DCR):0.280" (7.11mm)