28B0250-700
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE CORE 135 OHM SOLID
Catalog
Cable Ferrites
DataSheet
28B0250-700 PDF
Type Description
Series:28
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Round
Design:Solid
Impedance @ Frequency:135Ohm @ 100MHz
Material:28
Inner Dimension:0.125" Dia (3.18mm)
Outer Dimension:0.250" Dia (6.35mm)
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Length:0.394" (10.00mm)