BFCV-2610+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 2000 - 32
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
BFCV-2610+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:2.61GHz Center
Impedance:50Ohm
Bandwidth:1.22 GHz
Insertion Loss:3.8dB
Filter Type:Band Pass
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height (Max):0.059" (1.50mm)