BFCN-2360+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 2250 - 24
Catalog
Ceramic Filters
DataSheet
BFCN-2360+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:2.36GHz Center
Impedance:50Ohm
Bandwidth:220 MHz
Insertion Loss:5.5dB
Filter Type:Band Pass
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.037" (0.94mm)