DCM251515H-683HF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 68MH 600MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCM251515H-683HF PDF
Type Description
Series:DCM251515H
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:68 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.97Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.965" L x 0.610" W (24.50mm x 15.50mm)
Height (Max):0.551" (14.00mm)