SRF0504-152Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 3.6UH 1A 2LN 1.5 KOHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SRF0504-152Y PDF
Type Description
Series:SRF0504
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1.5 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:3.6 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):100mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height (Max):0.189" (4.80mm)