CM2722R151R-10
Description
CMC 5A 4LN 150 OHM SMD
DataSheet
CM2722R151R-10 PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):20mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.275" L x 0.265" W (6.99mm x 6.73mm)
Height (Max):0.331" (8.40mm)