EXC-24CG240U
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CMC 160MA 2LN 24 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
EXC-24CG240U PDF
Type Description
Series:EXC24
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:24 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):160mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max):0.024" (0.60mm)