SRF0504-191Y
Description
CMC 600NH 5A 2LN 190 OHM SMD
DataSheet
SRF0504-191Y PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:190 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:600 nH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):20mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height (Max):0.189" (4.80mm)